Track Master- آدم‏ شمار هوشمند

 

 یکی ار نیازهای بسیاری از موسسات رهگیری و شمارش افراد حاضر در اماکن آنها و وضعیت حضور افراد  در موارد اورژانسی است.

با پیشرفت های حاصل شده در تکنولوژی هایی نظیر  RFID(شناسایی به وسیله ی امواج رادیویی)، امکان پایش و رهگیری حضور پرسنل و افراد مهمان در اماکن عمومی و پایگاه های عمومی به کمک این تکنولوژی و تکنولوژی های مشابه به وجود آمده، تنها لازم است که هر فرد یک کارت یا تگ شناسایی با خود به همراه داشته باشد. البته این راهکار ممکن است برای بسیاری از کاربردها مانند نمایشگاهها، موزه ها، سالن های ورزشی ، اماکن مذهبی پر تردد و غیره که افراد عمومی بسیار زیادی در حال عبور می باشند و کارت خاصی هم برای آنها صادر نشده است ، عملی نباشد.

شرکت فائز با استفاده از آخرین پیشرفت های تکنولوژیکی اقدام به ارائه ی محصول  آدم ‏شمار  هوشمند نموده است؛ آدم شمار هوشمند ابزاری برای شمارش افراد، مسافران، مهمانان و آمارگیری در پایگاه ها و اماکن عمومی می باشد. با استفاده از تکنیکهای پیشرفته ی Stereovision، آدم‏شمار هوشمند به موسسات، امکان رهگیری و شمارش حاضران در تأسیسات آنها را می دهد.

اطلاعات حاصله از آدم ‏شمار به موسسات اجازه ی تخصیص و مدیریت منابع و کارکنان خود را برای فعالیت های خدماتی، پشتیبانی و نگهداری می دهد و باعث افزایش کارایی در کل مجموعه می شود.

استفاده از  TM- آدم‏ شمار هوشمند برای جمع آوری، یکپارچه سازی، تحلیل و تفسیر اطلاعات در زمان حقیقی، به موسسات برای تخصیص کارآمد منابع، افزایش کارایی و همچنین ذخیره ی منابع مالی کمک می کند.

یکی دیگر از کاربردهای TM- آدم‏ شمار هوشمند در مواقع اضطراری است که نیاز به کنترل تعداد ورود و خروج ها می باشد که در صورت نیاز باید برای تخلیه ی اضطراری کنترل شود.

 

ویژگی های کلیدی:

·         رهگیری دقیق افراد بدون نیاز به حمل هیچ گونه برچسب یا کارت شناسایی

·         آمار دقیق تعداد ورود و خروج ها برای هر دروازه( برای هر دقیقه)

·         ثبت و نشان دادن کلیه ورود و خروج های مربوط به هر شمارنده.

·         پشتیبانی از شبکه های محلی( LAN ) سیمی یا بی سیم

·         شمارش در زمان واقعی با امکان تنظیم موقعیت های هشدار مختلف

·         قابل استفاده در هر گونه محیط و هر میزان شدت نور

·         قابل نصب بر روی هر گونه درب، راهرو، دروازه و غیره

·         قابل استفاده به صورت شبکه ای با پشتیبانی از حداکثر 32 دروازه برای هر واحد

·         دستگاه فشرده و جمع و جور

   

توضیح:

TM- آدم‏ شمار هوشمند یک سیستم اتوماتیک شمارش افراد است که قادر به شناسایی و شمارش افراد گذرنده از یک در یا دروازه است. شمارش برای جهت های ورود و خروج به صورت جداگانه انجام می شود. اطلاعات ثبت شده در خود دستگاه ذخیره شده و بر روی نمایشگرهای دستگاه نمایش داده می شوند و به صورت همزمان از طریق شبکه ی محلی به مراکز کنترل، منتقل می شوند.

این سیستم می تواند با استفاده از پروسسورهای پیشرفته، پردازش تصویر Stereovision اقدام به ثبت و تحلیل شکل و حرکت اشیاء بلندتر از ارتفاع استاندارد نماید. TM- آدم‏ شمار هوشمند قادر به ارائه ی کارکردی قابل اطمینان حتی در شرایط شلوغی و نور کم است. طرز عملکرد این سیستم به صورتی طراحی شده تا هشدارهای نادرست در مواقع وجود سایه یا اشیاء بزرگ را به حداقل برساند. در تنظیمات استاندارد، سنسور بر بالای در یا دروازه در ارتفاع 2.4 متری بالای سطح زمین نصب می شود. زاویه ی دید سنسور 65 درجه و محدوده ی دید آن 3*2.25 متر مربع است.

این سیستم به صورت مستقل عمل می کند. در این شرایط آدم‏ شمار می تواند بدون هیچ گونه اتصال به وسایل خارجی مانند کامپیوترها کار کند. سیستم به منظور ذخیره ی تعداد ورود و خروج ها از یک حافظه ی دائمی استفاده می کند تا در صورت قطع برق، بتوان اطلاعات را حفظ کرد.

سیستم مجهز به سیستم نوردهی داخلی برای تأمین نور کافی است که با توجه به شرایط محیطی شدت آن کم یا زیاد می شود.

ویژگی های هشداردهی:

این سیستم قادر به ثبت و صدور هشدار در صورت نقض شرایط از پیش تعریف شده ی شمارشگر است. کاربر می تواند حداکثر افرادی که می توانند از آدم‏ شمار عبور کنند را برای هر دروازه تعیین کند و در صورتی که این مقدار نقض شود، سیستم هشدار صادر خواهد کرد. همچنین می توان شمارشگر را در وقت معینی صفر کرد. تمام تنظیمات سیستم و هشدارها توسط رمز عبور محافظت می شوند.