Soft plc

 

 

Soft plcدر دو پیکره بندی سازگار با   step 5 و step 7   می باشد .این نرم افزار در محیط ویندوز راه اندازی  میشود . اجرای این برنامه مانند اجرای  یک سخت افزارPLC می باشد . مزیت این برنامه در این است که وضعیت  plc در زمان واقعی قابل مشاهده است بدون هیچگونه فعالیت در راه اندازی مجدد برنامه plc و تشخیص ایرادات و تست برنامه plc به آسانی انجام میشود .

 پلاک های تکی در plc  درون کامپیوتر قابل انتقال می باشد نسخه های s5 و s7  از نرم افزاردر سیستم هایی که 2000/xp / windows t4x بکار برده میشوند نصب می باشد.

S5 برای ویندوز یک ابزار بسیار کار آمد برای ایجاد ، اصلاح تست و مستند سازی برنامه های plc می باشد این نرم افزار از plc  زیمنس (simatic s5) با زبان برنامه step 5  بکار برده می شود.

 S7  برای ویندوز ابزاری برای برنامه سازیPLC زیمنسS7 300/400 می با شد. این نرم افزار سیستم ارتقاء یافتهS5 برای ویندوز می باشد.

با این نرم افزار می توانید با بکار بردن پلکان منطقی (LAD) و سیستم فلوچارت (csf) برای برنامه نویسی و نمایش وضعیت شبکه اقدام نمایید.


 

تبدیل برنامه های s5 به s7

با استفاده از دگمه تبدیل در نرم افزار بسهولت می توانید s5  را به s7  تبدیل نمایید. این تبدیل براساس بلوک به بلوک هم قابل تبدیل می باشد به جهت اینکه ساختار بلوک های s5 با s7 بعضا با هم اختلافاتی دارند، لذا تمام برنامه ها تبدیل نمی گردد و برنامه کمک به کاربر بلوک هایی که سازگاری ندارند حرف E را در کنار آنها به عنوان علامت قرار داده و طول آنها را صفر قرار میدهد.  با s7  برای ویندوز براحتی این بلوکها را باز کرده و ویرایش می نماید .